פקודות שימושיות למשחק בצ'אט ההנגאוט

קוביות בזולה: פקודות שימושיות למשחק בצ'אט ההנגאוט

מאת: אביב מנוח

יצא לנו לעסוק כמה פעמים במשחקי תפקידים שמתמשים בצ'אט של Google Hangout. במשחקי עולם המבוך אנחנו משתמשים בגלגול קוביות פשוט למדי, אך מתברר שיש אפשרויות נרחבות לפקודת הגלגול של ההנגאוט, למשחקי תפקידים שונים. לפניכם הפקודות שמצאנו והשימושים הנפוצים שלהן.

תזכורת: אפשר להשתמש בפקודות האלו רק בממשק הדפדפן של הנגאוט, ולא באפליקציה.

 

/roll 2d6+1

מה זה עושה? פקודת הגלגול הבסיסית. מגלגלת מספר קוביות מהסוג רוצים (d6, d10, d20 וכן הלאה) ומוסיפה או מחסירה מתאמים. בתוצאה אפשר לראות גם מה הייתה התוצאה לכל קוביות וגם את סכום הגלגול.

/roll 4df

מה זה עושה? אותו הדבר כמו הגלגול הבסיסי, רק עם קוביות גורל (Fate Dice).

/roll 4d12d1

מה זה עושה? מגלגל את מספר הקוביות המבוקש, ומוריד את התוצאה הנמוכה ביותר – המספר אחרי ה-d השנייה מגדיר כמה קוביות להוריד. למשל, 4d6d2 מגלגל 4 קוביות ומוריד את ה-2 התוצאות הנמוכות.

/roll 2d20k1

מה זה עושה? כמו קודם, רק שומר את התוצאות הגבוהות במקום להוריד את הנמוכות. המספר אחרי ה-k הוא מספר הקוביות שרוצים לשמור. במו"ד 5 אפשר להשתמש בזה כדי לגלגל עם יתרון, וזה משמש בואנור כשרוצים לגלגל נזק בו שומרים את המספר הגבוה.

/roll 4d10r2

מה זה עושה? מגלגל את מספר הקוביות המבוקש ומגלגל מחדש כל קוביה שיצאה בתוצאה של ה-r. במקרה של הדוגמה הזאת, מגלגל מחדש כל 2 שיצא.

/roll 5d10c7

מה זה עושה? מגלגל את מספר הקוביות המבוקש, משווה את התוצאות למספר המטרה (c) וכותב כמה הצלחות יצאו: הצלחה נספרת כגלגול שיצא בדיוק במספר המטרה – ולא מעל.

/roll 5d10c7f

מה זה עושה? אותו הדבר כמו הקודם, ובנוסף מפחית את מספר ההצלחות ממספר הכשלונות ומחזיר את התוצאה – שיכולה גם להיות שלילית.

/roll 5d10c7f4

מה זה עושה? אותו הדבר כמו הקודם, רק שיש תנאי גם לכשלון – המספר אחרי f. הפקודה תספור את כל ההצלחות (=7) כל הכשלונות (=4) ותחזיר את ההפרש ביניהם.

/roll 5d10c>7

מה זה עושה? מגלגל את מספר הקוביות המבוקש, משווה את התוצאות למספר המטרה (c) וכותב כמה הצלחות יצאו: הצלחה נספרת כגלגול ששווה או עובר את מספר המטרה (אפשר להשתמש בסימן הפוך בשביל להחשיב הצלחות כמתחת למספר המטרה). אפשר לשלב את הפקודה הזאת עם הסימן f שהוסבר קודם לכן. זאת מערכת גלגול הקוביות המשמשת את משחקי Storyteller (עולם האפלה, הנשגבים), בין השאר.

/roll 10d6s

מה זה עושה? מגלגל את מספר הקוביות המבוקש ומסדר את התוצאות מהגדולה לקטנה.

/roll 10d8!

מה זה עושה? קוביות מתפוצצות! מגלגל מחדש כל קוביה שהוציאה תוצאה מקסימלית, ומוסיף את הגלגול החדש. חובה לעולמות פראיים.

  • שלחו לנו מיילים לכתובת gamadim ב-roleplay.co.il
    אנחנו קוראים כל מייל, לחלקם אנחנו עונים ישירות, ואחרים אנחנו מקריאים בשידור.