משחקי תפקידים בעברית

זהו ריכוז של כל מה שנוגע למשחקי תפקידים בעברית, כדי להקל על חדשים וותיקים למצוא את מה שהם מחפשים. אם משהו חסר כאן, או השתנה, אנא שלחו לנו מייל עם הפרטים שלדעתכם כדאי לעדכן.

אירועים בתחום: אביב מנוח מחזיק באתרו לוח אירועי משחקים בישראל. אם משהו חסר שם, הוא מבקש שיעדכנו אותו, והוא יכניס את האירוע ללוח. בנוסף, אנחנו מעדכנים על כל אירוע משמעותי מתקרב, ברשתות החברתיות ובפודקאסט.
האירועים הבולטים בארץ הם כנס ביגור בפסח, כנס דרקוניקון בקיץ, וכנס אייקון בסוכות.

מענה מהיר לשאלות נפוצות

  • איפה משיגים את מבוכים ודרקונים? כרגע, לא ניתן להשיג בחנויות את מבוכים ודרקונים בעברית. המשחק שזמין היום בישראל בעברית נקרא "פאת'פיינדר", והוא דומה מאוד למבוכים ודרקונים – למעשה, זהו פיתוח ושיפור של אחת המהדורות של מבוכים ודרקונים. פאת'פיינדר פופולרי מאוד בכל רחבי העולם, ויש לו קהילה גדולה של שחקנים בארץ. את פאת'פיינדר אפשר להשיג בכל חנות ספרים, או דרך מאנקי טיים, המוציאים לאור.
  • מה קרה למבוכים ודרקונים? שלושת הספרים העיקריים, שהם ספר החוקים לשחקן, המדריך לשליט המבוך, ומגדיר המפלצות, אינם מודפסים יותר (מהדורות 3 ו-4). המהדורה החדשה ביותר עדיין לא תורגמה לעברית, ולא ברור אם תתורגם. את חוקי הבסיס שלה באנגלית אפשר להוריד בחינם כאן, ובעברית כאן (תרגום חובבים).
  • איפה מוצאים מישהו לשחק איתו? פרסמו הודעות (וקראו הודעות) כאן או כאן.
  • איפה משיגים עוד פרטים? אם המסמך הזה לא עונה על השאלות שלכם, פשוט שלחו לנו מייל, אנחנו עונים תוך כמה ימים.

מבוכים ודרקונים ופאת'פיינדר

בחנויות ספרים ומשחקים בארץ ניתן להשיג את פאת'פיינדר, שיטת פנטזיה פופולרית מאוד המבוססת על מבוכים ודרקונים. ניתן גם לפנות ישירות לאתר מאנקי טיים, המוציאה לאור בארץ. בכמה חנויות ספרים ניתן עדיין למצוא את ספרי המשחק של מבוכים ודרקונים (מהדורה 4), ובראשם השלישיה העיקרית: "ספר החוקים לשחקן", "המדריך לשליט המבוך" ו-"מגדיר המפלצות".

הרפתקאות קצרות שנכתבו לכנסי "דרקון" (מה' 4).
אסופת עזרים למבוכים ודרקונים 4, כולל דפי דמות להורדה, מפלצות חדשות, והרפתקאות.
ארכיון הפאה ה-21, מגזין התוכן הישראלי של מבוכים ודרקונים 4.

קהילות מבוכים ודרקונים בולטות: פורום הפונדק, קבוצת מו"ד 5 בפייסבוק, וליגת ההרפתקנים. ראו פרטים נוספים למטה.

משחקים ישראלים מקוריים

גיבורים, חנות אינטרנטית ישראלית לרכישת משחקי תפקידים מקומיים, בגרסאות פיזיות או ב-PDF. בהפעלת העמותה למשחקי תפקידים והפונדק הוצאה לאור.

עיר בערפל, משחק גיבורי-על-נואר שיצא במקור באנגלית (בידי הישראלי עמית משה) וגייס מעל 100 אלף דולר בקיקסטרטר. ערכת ההתחלה זמינה בחינם בעברית ובאנגלית. גילוי נאות: ערן הוא העורך של עיר בערפל.

חץ הזמן הוא משחק המשלב אלמנטים של מדע-בידיוני עם פנטזיה. השחקנים משחקים חוקרים שחוזרים לעבר של עולמם, מסתובבים בעולם פנטזיה קסום בעודם מצוידים בטכנולוגיה עתידנית. של המוציאה לאור, סולאר קטליסט, ניתן למצוא תיאור נוסף על המשחק, דפי דמות להורדה, מפלצות, דמויות מוכנות, הרפתקאות, וכמובן גם קישור לרכישה.

מיזם אספמיה, משחק חקירה ומסתורין שבו השחקנים ממציאים את השמועות שהדמויות שלהם חוקרות, ובכך הם יוצרים את הקונספירציה בעצמם, תחת הנחיית המנחה. קראו את הסקירה שלנו.

כישוף וחרב, משחק פנטזיה פשוט מבוסס מיומנויות וגלגול קוביה רגילה, שנוצר בידי הורה ישראלי על מנת לשחק עם ילדיו. קישור להורדה (בחינם), עמוד פייסבוק.

קו הזמן, בפונדק, הוא תיעוד של כל מוצרי משחקי התפקידים שיצאו בישראל בעברית, בסדר כרונולוגי.

אגדתא, משחק תפקידים חי ישראלי באווירת פנטזיה עירונית.

משחקים מתורגמים לעברית

ואנור, משחק תפקידים ישראלי המבוסס על Dungeon World, אחת השיטות הטובות והבולטות ביותר של השנים האחרונות, ששמה דגש על בניית סיפור משותף וחינוך להנחיה נכונה. "ואנור" הוא עולם מערכה מקורי הבנוי על גבי השיטה, עם אלפים קרחים, אורקים סוחרים וגמדים שמשתמשים בטכנומאגיה. האתר כולל מגוון הורדות, כולל דפי דמות לכל המקצועות, דפי סיכום למהלכים, וכן מספר הרחבות חינמיות, כולל הרפתקאות ומפלצות. גילוי נאות: אביב הוא המתרגם והיוזם של ואנור, וערן הוא העורך.

פלאים, משחק תפקידים ישראלי המבוסס על Masks, שיטה מצוינת שבה גיבורי על צעירים נדרשים להתמודד עם עולם המבוגרים (ועם להיות טינאייג'רים). תורגם והופק בידי אביב.

קוסמים קטנים, משחק תפקידים דמיוני להורים וילדים, תרגום של Little Wizards עטור השבחים, עם תוכן נוסף עבור הקהל הישראלי בידי איתי חורב (היוזם והמתרגם). המימון לגרסה המתורגמת הגיע ל-32 אלף ש"ח, עם כ-300 משקיעים. גילוי נאות: נערך ונעמד בידי ערן ואביב.

בלי לעצום עין, משחק אלגנטי ומסוכן, שבו השחקנים מגלמים גיבורים הסובלים מנדודי שינה וניחנים בכוחות על, נלחמים בתשישות ובטירוף המנסים לגבור עליהם, בעודם מנצלים תשישות וטירוף אלה בניסיון להישאר ערים, וכך לשרוד, עוד לילה אחד.

לייזרים ורגשות, משחק מדע-בדיוני זריז בעמוד אחד, המבוסס על העקרונות של מנוע האפוקליפסה.

חרבות וכשפים, תרגום של שיטת OSR (שיטה המבוססת על המהדורות המוקדמות של מבוכים ודרקונים). כל החוקים זמינים בחינם גם כקובץ וגם בעמוד השיטה. יש גם קבוצת פייסבוק.

שמרדף (שיטת משחק רזה בדף), תרגום של One Page RPG, המרכזת חוקים מלאים לשיטת משחק גנרית בעמוד אחד. (הורדת גרסה בעימוד יותר הגון)

התחלות מהירות המתארחות באתר הפונדק:
עולמות פראיים, שיטה גנרית פשוטה לשימוש ומומלצת בחום למשחקי אקשן מהירים.
קל20, תרגום של True20, שיטה המפשטת את חוקי ק20 (מו"ד 3.5) עם אלמנטים סיפוריים.
פיוז'ן, שיטה גנרית מבוססת מיומנויות, עם בסיס מוצק לפיתוח לחובבי מכאניקה.
גורל מואץ, הגרסה המתומצתת של שיטת "גורל" המצוינת (Fate, עשינו פרק סקירה על השיטה).
תיקי דרזדן, שיטת "גורל" בהמרה לעולם המערכה של פנטזיה-אורבנית מודרנית של Dresden Files.
מירוצללים מהדורה 4, שיטת המשחק הקלאסית המשלבת בין סייברפאנק לפנטזיה, במהדורה מוצקה וכבדה.
משחק התפקידים של שיר של אש ושל קרח, דוגמה מצוינת למכאניקה שתואמת היטב לעולם, כולל הרפתקה קצרה ודמויות מוכנות.
משמר העכברים, שיטת משחק יחודית עם עולם יחודי בהתאם, על עכברים אמיצים המתמודדים עם סביבתם.

משחקים מלאים המתארחים באתר הפונדק:
ליידי בלאקבירד, משחק תפקידים עם תרחיש מוכן מראש, הרפתקה מעניינת הכוללת דמויות מוכנות מראש וחוקים.
עת המוטנטים, שיטה קלה ומהירה למשחק בעולם פוסט-אפוקליפטי.
מחול השדים, משחק אקשן משעשע במערב הפרוע.
משחק-על, שיטה מהירה למשחק גיבורי-על.
וושו, משחק אקשן מהיר עם רמת מגנב גבוהה.

ערוצי יוטיוב

ערוץ היוטיוב שלנו, מרכז הרצאות, הקלטות, הסברי משחקים לחדשים, ועוד.

20 טבעי, תכנית אינטרנטית העוסקת במשחקי לוח, משחקי תפקידים וכל מה שגיקי.

סדנאות למנחה של עידו תמיר, שנותן עצות ושיטות למנחים מתחילים.

ערוץ היוטיוב של העמותה, הכולל בין היתר סקירת כנסי משחק בישראלמדריך ליצירת משחק כנס, והקלטות של ערבי "שחקנים בפאב", ערבי תיאוריה, והרצאות דומות.

תוכן נוסף

משחק בתיאוריה, בלוג שיתופי (עם מגוון כותבים) על מאמרי תיאוריה, חוויות והגיגים. בהנחייתו הנאמנה של חגי אלקיים, ששומר אותו עודכן ומעלה סיכומים דו-שבועיים.

הבלוג גלגולים פראיים, של עודד דויטש, מנחה עולמות פראיים נלהב.

עמוד הפינטרסט של העמותה, הכולל כל מני תמונות פנטזיה ואחרות, הנוגעות לתחום או עוזרות לעורר השראה.

באתר העמותה הישן יש מספר הרפתקאות מוכנות, הגשות לתחרויות יצירת תוכן וסריקות של שיטות ישנות, אך הקישורים שבורים. החליפו oldsite במקום www כדי לגשת לקישורים.

מבוא מקוצר למשחק מהאסכולה הישנה, ניסיון להסביר מהו "אולד סקול" במשחקי תפקידים, ולמה כיף לשחק בסגנון הזה.

המשחקיה, פודקאסט המשחקים הישראלי הראשון, שעסק הרבה גם במשחקי תפקידים. כבר לא מתעדכן, אבל הפרקים עדיין זמינים, כמו גם סקירות מוצרים מהתחום.

ארכיון הפאה ה-21, מגזין התוכן הישראלי הרשמי של מבוכים ודרקונים 4, כולל גם עצות כלליות למנחים מתחילים.

שדים מתחת לכיור, ריכוז כמה מהגליונות של מגזין התוכן והתיאוריה "שדים מתחת לכיור", שהיה פעיל בתחילת שנות ה-2000.

מאגר המגזינים הישנים, ובעיקר Wiz, שהציע כתבות תוכן, תיאוריה וסקירות מוצרים בשנות ה-90.

עזרים בעברית עבור פיאסקו:
טבלת הטלטלה (Tilt Table)
מחנה שיבזון, פלייסט בהשראת "אפס ביחסי אנוש"
עיירת פיתוח בנגב, פלייסט בהשראת "סוף העולם שמאלה" ו-"מ.ק. 22"

אוספי הרפתקאות:
הרפתקאות למבוכים ודרקונים 4, שנכתבו לכנסי "דרקון" למבוכים ודרקונים.
אתר הפונדק מארח הרפתקאות למגוון שיטות, כולל מבוכים ודרקונים 4, וכמה מאלו שתורגמו להן התחלות מהירות.
אוסף הרפתקאות מאתר Icel.me של אביב מנוח במגוון שיטות.

קהילות מרכזיות

פורום הפונדק, אחד המקומות הותיקים בארץ לדיון על משחקי תפקידים. מתהדר בעיקר בפורום מבוכים ודרקונים בעל היסטוריה מפוארת של תוכן מקורי; בפורום משחקים מקוונים פעיל; ובפורום חיפוש שחקנים וקבוצות כלל-ארצי.
פורום הפונדק הוא חלק מאתר הפונדק, שמציע סקירות על משחקים, כתבות תיאוריה, ואגף הורדות מפואר מלא בתרגומים בעברית של "התחלות מהירות" של משחקי תפקידים מרכזיים (הקישורים ניתנו למעלה).

קבוצת שחקני התפקידים בפייסבוק, בהנהלת העמותה למשחקי תפקידים בישראל, היא המרכז החברתי בפייסבוק. פורום ארגון ופעילויות, גם הוא בהנהלת העמותה, מיועד לדיון על ארגון יוזמות ופעילויות במשחקי תפקידים. קבוצת נקודת ניסיון מתמקדת במתן עצות יישומיות ופתרונות פרקטיים לבעיות במשחק, והיא בהנהלת הגמדים.
למשחקים חיים יש את קבוצת הלארפים הישראלית, בהנהלת כמה חובבי לארפים. קבוצה צמודה וקרובה היא "ממים של משחקי תפקידים", שעוסקת בהומור מהתחום. יש בפייסבוק עוד מספר קבוצות שעוסקות בנושאים ממוקדים בתחום, כגון מבוכים ודרקונים 5, או הקבוצה לביקורת קדימונים (המבוססת על הפרק "איך לכתוב קדימון מוצלח"); אנחנו מרכזים את כולן ברשימה הזו.

ליגת ההרפתקנים, קהילת המשחק המאורגן של מבוכים ודרקונים ושל פאת'פיינדר בישראל. משחק מאורגן הוא צורת משחק מגניבה שבה אפשר לעבור עם הדמות שלך ממשחק למשחק, מכנס לכנס, לשפר אותה עם הזמן ולהשפיע על הסיפור הכללי.

חברות מקצועיות בתחום בארץ

"הפונדק הוצאה לאור", של אתר הפונדק (ראו למעלה) הוא ההוצאה לאור הפרטית של דניאל רוזנברג, שמוציאה מוצרים של עולם המערכה המקורי "איי הסערה" למבוכים ודרקונים. הפונדק מריץ גם את המשחק המאורגן הישראלי הותיק ביותר, "צוות הסערה", שזמין ברוב הכנסים הגדולים. בדומה לאגודת מגלי הארצות, אפשר להצטרף עם דמות משלך, ולעבור איתה ממשחק למשחק.

מאנקי טיים, המוציאה לאור של מבוכים ודרקונים ופאת'פיינדר, כמו גם מספר משחקי לוח מומלצים.

Comments are closed.

  • שלחו לנו מיילים לכתובת gamadim ב-roleplay.co.il
    אנחנו קוראים כל מייל, לחלקם אנחנו עונים ישירות, ואחרים אנחנו מקריאים בשידור.