פרק 139 – מי אתה, עמית בלום?

(קישור להורדה)

2:00 דמות מתה, האם ההרפתקה קשה מדי?
פרק 39 – איך לחזור מ-TPK
הפרק במשחקיה.
הוספתי תג חדש לאתר – ארגז חול.
המורדים בגיהנום, ההתקלות המחרידה בפיות השיניים.

14:00 המפגש אמור היה להיות רציני ואפל, אבל השחקנים עשו צחוק
הצדקה בדיעבד.

24:00 איך מניעים חבורה של דמויות מרושעות?
דרכן של רשעיות, הרפתקה 1 והרפתקה 2.
Star Wars: The Old Republic
הכתבה של אורי – יצירת דמות אמינה ועקבית.

37:15 מה עושים עם שחקנית שרוצה להשאר בפונדק בזמן שהשאר יוצאים להרפתקה?
פרק 49, פיצול החבורה
המדריך של אורי נמצא כאן.

42:30 לתעד את המערכה
הבלוג של החבורה של עמית.

44:55 חדשות ועדכונים
הרשמו לניוזלטר, קבלו ניוזלטר!

סרטונים חדשים מעולם משחקי התפקידים הישראלי: 20 טבעי ביוטיובסדנאות למנחה של עידו תמיר. עמוד ריכוז משחקי התפקידים כולל עכשיו גם אותם, וגם את הוצאת גיבורים.
הרפתקה 2 של דרכן של רשעיות, כתר הפגרים.
בפודקאסט שורפים משחקים סיכמו את המרתון, ודיברו על אתגרי האלתור של המנחה במהלך משחק.
קבוצת וואסטאפ לתיאום ערב משחקי שולחן בשכונת שפירא וסביבתה. פתוח לשחקנים/ות וסקרנים/ות מעל גילאי 18.
"דורות" הוא כנס חדש בישראל, שיערך בסוף מרץ, והם רוצים משחקי תפקידים.
הרפתקאת הפאת'פיינדר "אלופי האור" מבית הפונדק זמינה לרכישה דיגיטלית. ועכשיו יש גם גם את חרבות וכשפים, להורדה בחינם!
"גילדת שליטי המבוך", חנות וירטואלית חדשה של מבוכים ודרקונים, בה כל אחד יכול לפרסם ולמכור הרפתקאות ומפלצות וכו': www.dmsguild.com
כמדי חצי שנה מציעה העמותה למשחקי תפקידים 1500 ש"ח תמיכה ביוזמה כלשהי שאמורה להיות מופקת בחצי השנה שלאחריה. פרטים נוספים

Bookmark the permalink.
 • עמית בלום

  אני נורא אהבתי והתחברתי לפרק הזה.
  ומיד שלחתי לינק לכל חברי הקבוצה שבהשראתם נכתבו המיילים המדוברים.

 • Marc Volovic

  Hi,

  Being one of Amit's players and the reason he's the DM, I should like to make a number of comments.
  First – him being promoted to be the DM is the best thing that has happened to the group. The adventures he's running are fun, hilarious, stress-relieving, non-serious and – generally – provide the vicarious picaresque experience that I love in reading such people as Michael Shea and, especially, Jack Vance.

  Second – an extemporaneous comment on the Chaotic Neutral alignment and your dislike of it. I am one of the people who are playing a Chaotic Neutral character. As such, it is my responsibility to decide on what drives the character, not the responsibility of an arbitrary set of words. I advance me, where I can with the party and – if not – without the party. The goals are internal and are self generated. Comfort, riches, notice, show, pleasure. Cugel the Clever comes to mind as an archetype.

  Third – the importance of session summaries. I am the one that writes most of them lately, from the point of view of my character – Isobel Carolan Xanthippe d'Olivant. I make no claim to correctness or objectivity – this is Isobel's diary. As such – I laud your comment of being able to read this down the years and say – ah, vicarious as it was, it was an adventure.

  Finally, I would like to rebut Amit's lamentation of the loss of the dark under-echo (or, possibly, the outright echo). Looking at the session leading to the one that broke down in Bennyhilesque chaos, a flurry of broken musical instruments, the kicked-in doors and kicked-off testicles – I think even then he could see that the party and the group does not seem to be grasping the import of the song.

  We are Cugel the Clever. We are Fianosther. We are Twango. We _may_ become the Rhialto and the Baibalides and the Ildefonce. But first and foremost – we are Cugel.

 • Asaf Moshe

  בהתחשב בכך שגם אני שחקן באותה החבורה, אתן גם אני את שני הסנט שלי (אבל בעברית, כי אני, שלא כמו מארק, Lawful Neutral, סליחה, סדר-נייטראלי או איך שלא קוראים לזה בעברית בימינו).

  בעיקרון, עמית, אין לך ברירה. אתה פשוט צריך לזרום. אין שום סיכוי שאתה תגרום לואש-נוק לא לבעוט בדלתות, לאיזובל לחשוב פעמיים לפני שהיא דוקרת את הפייטנית, או – אולי הקשה מכולם – לגרום לקייליין לא לעשות אימוג'י של פיקארד כשכל הכאוס הזה מתרחש סביבה.

  אבל מה זה משנה? אמנם המטרה הייתה ליצור הרפתקה שהיא סוג של פנטזיה-אימה, ובכך נכשלת קשות כי דמויות הקבוצה התעקשו לא להתייחס לכך כמשהו שממש מעניין אותן ("היי! פנטזיה! אימה! בואו נתקוף אותן מיד!!!"), אבל מעז יצא מתוק ונתקבלה הרפקתה קלילה, כיפית, זורמת ומצחיקה. ועוד לא הגענו לרנסיס.

  בקיצור, מניסיוני בתור שה"מ, Just go with the flow. המשך לתכנן את תכניותיך הזדוניות ומלאות התחכום והאימה, והמשך לראות אותן מתרסקות פעם אחר פעם במכות חרבות, גרזנים ושוט אחד מסוכן במיוחד (כבר מנוח). בסופו של דבר מטרת משחקי תפקידים היא הנאה, ואני אישית שואב הנאה רבה מהמפגשים הכאוטיים ורבי הנפגעים (בקרב NPCs עוברות אורח תמימות. בעיקר ילדים).

  ואם לסיים בדרך דומה למארק ואם זאת קצת לסייג את דבריו – אנחנו לא קוגל או טוואנגו או קמאהמאה או כל השמות שהוא דפק שם, אנחנו קייליין, ואש-נוק, ארא, איזובל ועכשיו גם ג'ולז (דקת דומיה לזכרה של סשה ז"ל. מצער שאף אחד לא ממש מתגעגע אל שומרת הפונדקים הנועזת הזו…).

 • vered kuck

  טוב, אז בתור השחקנית הסוררת בחבורה, אני רוצה בעיקר לומר שאני מאד מסכימה עם אסף ועם מארק. ההרפתקה היא כיפית והמפגשים מהנים ביותר גם אם אנחנו מפספסים אם התוכניות המסובכות של שהמינו עמית. ואני מאד מקווה, עמית, שאתה לא מתוסכל יותר מדי מזה שאנחנו מחרבים לך את הקמפיין, כי אנחנו די נהנים מכל העסק 🙂

  אנחנו מבינים שאתה עומל קשות על ההרפתקה, ולא רוצים שתצא מתוסכל, אבל אנחנו גם רוצים שתניח לנו לשחק את הדמויות שבחרנו לעצמנו כפי שאנחנו רואים אותן, ולא תמיד זה מתיישב עם התוכניות שלך. כי מה לעשות, בחרנו לעצמינו דמויות נוירוטיות משהו (ובעצם, מי לא בוחר דמות נוירוטית? הרי זה כל הכיף).

  ואם אתה דוקא רוצה לכוון את ההרפתקה יותר מכפי שאתה מצליח היום, אני מציעה לך לנסות דוקא להסתמך על הריטואלים של הדמויות במקום לנסות לשנות אותם. אם תתכנן את ההרפתקה מתוך הנחה שוואשנוק יבעט בכל דלת שהוא רואה, שארא ישלוף את השוט מול כל איום (עד שפיזית מישהו יקרע את השוט), שסשה (המנוחה) תמיד תנסה להגניב לכיסה איזה חפץ בעל ערך, שאיזובל תרדוף אחר כל סנאי חולף, ושג'ולס תרסק כל ברך שלא מתרחקת מהר מספיק, יהיה לך יותר סיכוי להביא את הדמויות למקומות שתכננת עבורן 😉

  ורק מחאה קטנה על דברי אסף: ממה שזכור לי, דוקא הברברי הברוטאלי גילה את חיבתו הסמויה היטב לסשה במחווה נוגעת ללב ממש. אני התרגשתי 🙂

  • Asaf Moshe

   כן, הוא לקח את החפצים מהגופה שלה D:

   • Marc Volovic

    אבל הוא קבר אותה.

    • Marc Volovic

     מממנמ…. וגם עוד אנשים

     • Asaf Moshe

      הוא פשט קבר כל גופה שהייתה באזור… והיו עוד שלוש חוץ ממנה.

 • עמית בלום

  עברו הרבה מים בירדן, נהרגו הרבה NPC חשובים מאז שהמיילים נשלחו (כן, מספיקים הרבה בשבוע שבועיים). בכל מקרה לומדים להכיר את השחקנים והדמויות. ועכשיו התוכניות ממשיכות להתקדם, בידיעה שאתם תהרגו כל מה שזז (כהן טוב, פייטנית שאולצה לפגוע באחרים, מלווה בריבית שלחלוטין הגיעה לה למות, שודדים, פיות יער ושד).
  מה שחשוב זה שכולם נהנים.
  (אני נהנה להשאיר מנורה קסומה בחדר של שד שבברור לא צריך מנורה כדי לראות בחושך. ולהיות בטוח ב99% שלא תיקחו אותה.)

 • Eran Aviram

  בעניין גילום דמויות מרושעות, המאזין עמית סיפק את הקישור הבא, שיש בו כמה עצות קצרות וענייניות:
  http://www.creightonbroadhurst.com/player-advice-how-to-play-an-evil-character-in-a-good-group/

 • Pingback: מונולוגים מופלאים ואיך להימנע מהם (פרק 175) | על כתפי גמדים()

 • Pingback: ממעמקי הארכיון (פרק 179) | על כתפי גמדים()

 • Pingback: הגמדים חופרים בביגור 2017 (פרק 190) | על כתפי גמדים()

 • Pingback: דב"ש שאיכפת ממנו (פרק 195) | על כתפי גמדים()

 • שלחו לנו מיילים לכתובת gamadim ב-roleplay.co.il
  אנחנו קוראים כל מייל, לחלקם אנחנו עונים ישירות, ואחרים אנחנו מקריאים בשידור.