פרק 162 – ליצור את ואנור

(הורדת הפרק)

מה צריך לעשות כדי ליצור מוצר משחקי תפקידים איכותי?
את ואנור (אתר) הצגנו בפרק 14, ואת פרק בונוס 2 הקדשנו ליצירת דמות.

1:40 תרגום לעומת יצירה
פרקים 1-17 הם המתורגמים מהמשחק עולם המבוך. גם בהם יש עדכונים ופסי צד כדי להתאים אותם לעולם המערכה. פרקים 18-23 כוללים רק תוכן מקורי.

3:10 למה בכלל להחליט לתרגם שיטה, ואז להוסיף תוכן?
הדרך לקריירה כמעצב משחקים רצופה בהסחות דעת.

7:05 איך לקבל פידבק – ומאיזה פידבק להתעלם

11:55 יצירת צוות עבודה
איך לשפר את היצירה:

  • לדאוג לדדליין
  • עורך!
  • כותבים שותפים.
  • קבוצת ביקורת – אבל צריך לדעת לאיזה משוב להתייחס ולאיזה לא.

14:55 איך להפיץ
עולם המערכה היה מוכר בהקהילת הפונדק הודות לפרויקט ה"טכנומגיה" שכתבתי בעזרת חברי הפורום בשנת 2007. אז התחלתי משם – פרסמתי יומני עבודה. אחר כך, עם מערכת המימון לספר, הוא נפוץ ברוב הקהילה הפייסבוקית וקצת במקומות אחרים. בהתחלה לא רציתי לפתוח עמוד פייסבוק כי רציתי לרכז הכל בקהילה בגוגל+, בגלל שכלי הניהול שלהם נוחים יותר. בסופו של דבר כן פתחתי עמוד, כדי שיהיה אפשר לתייג בפייסבוק ולהגיד לאנשים "לכו לשם", אבל קבוצת דיון יעודית לא פתחתי בפייסבוק. יש השתמשנו בפייסבוק לקבוצות דיון לנושאים ספציפיים, כמו הקבוצה לארגון ופעילות שמגייסת מנחים למשחקי ואנור בכנסים.

19:30 שקיפות – למה וכמה
ההחלטה הייתה לחשוף הכל, מלבד מה שהייתי מחוייב בחוזה שלא לחשוף. אין לי בעיה להציג את כל המספרים, מספרי עותקים ועלויות, כי גם בתור אדם פרטי לא אכפת לי לדבר על כסף. זה היה חשוב בכמה מקרים כדי להראות לאנשים – הינה, ההנחות שלכם שגויות, הפרויקט הרוויח. למרות שעדין יש לאנשים רעיונות שונים למה שצריך להחשיב בתקציב הפרויקט ומה לא.

22:35 המספרים שמאחורי ואנור
עמוד נתוני המכירה באתר. עד סוף 2015 הגענו ל-198 עותקים. השנה כבר עברנו את ה-200.
עבור מוצר עצמאי מדובר בהצלחה צנועה. חלק מהעותקים היו תרומות – פרסים להנחייה אולימפית, צ'ופרים במרתונים, במימון של על כתפי גמדים. מבחינתי מדובר בעותקים שהגיעו לידיים של אנשים.

הפרויקט היה רווחי כבר בסיום מערכת המימון. כל הכסף שהוא הכניס שימש חזרה את הפרויקט עצמו: למשל, רכישה של איורים להרחבה, שליטות ונבלים (שמומנה בכל מקרה שיעד בונוס של הקמפיין) ועוד תגבורים לתוספים שיצאו לאורך שליש השנים האחרונות. באחד הביגורים צ'יפרתי את המנחים שהרצינו בכנס ואנור ומשחקי עולם האפוקליפסה אחרים בכסף לרכישה ב-DriveThru.

25:40 המשכיות
אחרי שהספר יצא המשכנו להעלות תוספות קטנות לאתר – מהלכים לגזעים שלא היו בספר, עוד ציוד, רעיונות לטקסים. בהמשך הוצאנו שתי הרפתקאות: האחת שמומנה כיעד בונוס בקמפיין, והשנייה בלי קשר. שתיהן היו הרפתקאות שהתגלגלו אצלי לואנור כעשור, ובסופסוף נכתבו במסודר כמוצרים לקהל. ההרחבה השלישית שיצאה היא "מפלצות מעולם אחר" שהיו מפלצות שנחתכו בעריכה מהספר, רובן כי לא התאימו לעולם המערכה.
ההרחבה שכרגע נמצאת בעבודה, גם היא מומנה בקמפיין, היא שליטות ונבלים- שמתארת כ-40 דב"שים מעולם המערכה, עם תוספות כמו חפצי קסם, מהלכים מיוחדים ונתוני מפלצות.
הדבר האחרון שאני עובד עליו היא הדפסה חדשה של הספר. גם בפורמט עימוד אחר, גם עם עוד איורים, תיקונים לתוכן וצ'ופרים נוספים. לצערי התהליך מתקדם יותר לאט ועם יותר בעיות ממה שהייתי רוצה.

כחלק מפרויקט ואנור, אביב תרגם גם את המשחק לייזרים ורגשות, משחק מד"בי קל בעמוד אחד שלא דורש הכנה מוקדמת.

אפשר להתעדכן בתוכן הנוסף במדור ההרחבות באתר ואנור; וגם במדור המשאבים למנחות כנסים.

31:45 סיכום

חדשות ועדכונים
רק בקטנה: עד ארבעה שחקנים חוגג מאה סטריפים, ועכשיו אפשר לקנות את כל 7 "שלוש הצעות" ששלחנו למנויים שלנו, בחנות הוירטואלית גיבורים.

Bookmark the permalink.
  • שלחו לנו מיילים לכתובת gamadim ב-roleplay.co.il
    אנחנו קוראים כל מייל, לחלקם אנחנו עונים ישירות, ואחרים אנחנו מקריאים בשידור.