מכרה פנדלבר האבוד – אל תוך המכרה האבוד

[PH]

להאזנה באודיו:

הרשמו ל-RSS של גרסת האודיו, שמשתחררת כמה שבועות אחרי הפרק ביוטיוב.

השאלה השבועית מהפעם שעברה:

ברק – אתה מנסה להשיג פרטים נוספים מיארה לגבי הדרקון השחור. אתה פוגש אותה בצריף הנטוש למרגלות הגבעה, קירות האחוזה ההרוסה גוהרים ממעל. כשאתה נכנס לצריף, המואר באור קסום, היא מסתובבת לעברך בחשד. כבר זמן מה שאתה מרגיש שמשהו לא נוח ביניכם, אפילו מעבר לחשדות הרגילים – זה כנראה בגלל שהיא מודאגת מכך שקראת משהו ביומן שלה. איזה סוד שהיא היתה מעדיפה לשמור לעצמה, קראת ביומן?

פשוט מאוד וגם אחד המניעים של בארנוס: להתחייב למסעה של גרהלה להציל את אחותה.
היומן חושף שיארה אינה מרושעת עד לשד עצמותיה, ושלמעשה הפירוק בינה לבין הדרקון השחור נובע מעניין זה בדיוק.
בין השאר, הורה הדרקון השחור לחסל את כל המשפחה של חוואי שנלקח בכדי לא להשאיר עקבות.
אנו פגשנו את אותה משפחה מאחורי סורגים במרתפי בית "טרסלנדר", שם יערה למעשה שמרה על חייהם עד שתמצא פתרון יותר מוצלח.

ירון – אתה משוחח קצת עם רגנאר, השומר האישי של גונדראן. הסיפורים על כל הדברים שעשה נראים לך קצת… מוגזמים. אולי אתה דוחק בו לחשוף את האמת, אולי לא, החלטה שלך. בכל מקרה, בזמן השיחה ביניכם אתה מגלה פרט משמעותי לגביו – וספציפית, משהו שנוגע אליכם, והוא השתדל להסתיר מהרגע שנפגשתם. הוא פולט את זה רק בחצי מילה, אז אם תרצה לדחוק הלאה, תצטרך לפעול בעניין. איזה פרט מחשיד הוא אמר, והאם אתה דוחק בו לחשוף את הכל?

השיחה עם רגנאר התנהלה די בשעמום, אבל שעמום מבורך אחרי השבועות האחרונים. אוזריק שמח לשמוע על קרבות פשוטים וישירים, בלי כל הקסם המטריד הזה השפות האקזוטיות ומפלצות משנות צורה. אז מה אם חלק מהסיפורים נשמעים מוגזמים או מועתקים מאחרים.

אוזריק במיוחד שועשע מתיאור קרב בו רגנאר התפאר במעשים שבבירור נעשו ע"י מישהו גבוה – לתפוס גובלין בצוואר ולהרים אותו מהרצפה, נו באמת – סתם סיפור שהוא גנב ממישהו. לחימה בגובלינים שסגדו לאיזה אל ע"י הקרבת קורבנות. לפחות זה היה סיפור פיקנטי. אחת הגובליניות לא סתמה את הפה ודיברה במעין ציניות קרה ומחושבת ו…

רגע. רגנאר בבירור מתאר את הקרב מול הגובלינים סביב המזבח בטירה של גרול, מנקודת המבט של יוזפינה. היו פרטים שהשתנו, אבל זה בבירור היה הסיפור הזה. האינסטינקט של אוזריק היה להשפיל אותו. לגנוב סיפורים זה משהו אחד, אבל פה רגנאר עלול לחשוף פרטים סודיים שיסכנו את המשך המשימה. למעשה, איך רגנאר ידע על הקרב הזה? הם לא סיפרו עליו בכזה פירוט לאף אחד…

אוזריק דוחק קצת ברגנאר, מוביל אותו בלשון בנוגע לפרטי המקרה, ושואל שאלה בנוגע למשהו שהגובלינית אמרה. רגנאר, כולו בתוך הסיפור, עונה, ולהפתעתו מוצא את עצמו מדקלם את התשובה בו זמנית לאוזריק, שחשדו אושש.

בירה לפנים, שימוש בפטיש ע"מ לגרום לרגנאר ליפול לאחור, קפיצה מגושמת אך יעילה, והופ – אוזריק יושב וסוחט את האוויר מריאותיו של ראגנאר המופתע – הלום מבירה ומהנפילה.

אחרי חקירה קצרה אך אפקטיבית, רגנאר הודה – הוא יודע על הקרב כי הוא ריגל אחרי החבורה (והוא לוחם ממוצע שחי על תפארתם של אחרים). מסתבר שאיציק, כדור האור המרחף היה יותר משחשבנו. כאשר סוכן בחנות הנשק ראה אותנו קונים אותו, הוא כושף במעין חיבור או קשר שמאפשר לראות מבעד לו, לזמן קצר, ברגע שננסה להפעיל אותו. רגנאר נשכר לנטר את הקשר באמצעות אבן – רואי מיוחדת ולדווח חזרה על מעשי החבורה.

אין לו מושג מי הגה את התוכנית או לאיזו מטרה, אבל הוא דיווח חזרה לסוכן ששכר אותו, שמאז הסתלק מהעיר. אחרי לחץ נוסף, רגנאר הודה שהוא חושד שבוס העל של כל הסיפור הוא הדרקון השחור, ולמעשה היו כבר מספר פעמים בהן הוא קיבל תשלום ע"מ לעשות דברים קטנים ולכאורה חסרי משמעות. דיווח קטן כאן, הצעת נתיב לעגלה שם, דברים שכאלו.
בנוגע אלינו, החיבור החזיק רק למשך הקרב עם הגובלינים, אבל רגנאר מציע שנפטר מכדור האור, ליתר ביטחון. אוזריק מאלץ אותו למסור את אבן הרואי, שלדבריו אולי משמשת לחיבור למתקנים נוספים, אבל מי יודע, אולי זה תלוי מרחק או קרבה למקור קסם.

אוזריק מספר את הכל לחבורה, מוסר את האבן לבראנוס הסקרן, ומסגיר את רגנאר למעסיקיו הגמדים. הוא הולך בחזרה לבר, עייף ומתוסכל, ומהרהר בחיים ללא קסם וסיבוכים.

שני – בערב שלפני יציאה לקרב מסוכן, נהוג להתכונן, לשייף את חרבוניטה, לבחון את חוליות השריון, לתהות שוב פעם האם זה חכם להסתובב עם מחשוף ענקי במקום שריון שרשראות, וכדומה. כאשת מקצוע, לוחמת מיומנת ומנוסה, יש לך גם סוג של טקס, אולי על סף אמונה תפלה, שאת נוהגת לשלב לתוך ההכנות. מהו הטקס הזה?
טובלן, הפונדקאי, מבחין בך בזמן שאת באמצע הטקס, ומתרשם כל כך – מהטקס עצמו? מאיך שאת נראית? אולי מהרגע הראשון הוא התרשם מהנוכחות הדרקונית שלך ורק עכשיו זה נפלט לו? – שהוא מוצא את עצמו מספר משהו שהוא לא חשב שהוא יגיד לאיש. מה הוא מספר לך? והאם הוא מתבייש נורא בעצמו אחרי שאמר את זה, או חש הקלה?

בערב שלפני יציאה לקרב מסוכן, בנוסף להכנות הרגילות (שממש לא כוללות בשום פנים ואופן תהיות לגבי גודל המחשוף!) יוזפינה עורכת טקס של צביעת ציפורני רגליה הענקיות בלָק (naill polish). היא מקפידה להשתמש באותו מותג ישן שאמא שלה היתה משתמשת והריח החזק תמיד מעורר בה רגשות מעורבים וזכרונות מעורבבים. טובלרון החביב הבחין בה עושה ככה, בגמישות ועדינות ואלגנטיות שמתמזגות בצורה קסומה עם מיימדיה העצומים והחוזק שלה. הוא לא התאפק וניגש לספר לה איך מהרגע הראשון שראה אותה נפל שבוי תחת קסמיה וחש כלפיה משיכה גדולה שמדירה שינה מעניו. הוא מרגיש הקלה מסויימת אחרי שביטה את רגשותיו ששמר לעצמו כל הזמן הזה, ובאותו זמן גם בלבול עמוק עקב עובדת היותו הומוסקסואל מאז שהוא זוכר את עצמו.

Bookmark the permalink.
  • שלחו לנו מיילים לכתובת gamadim ב-roleplay.co.il
    אנחנו קוראים כל מייל, לחלקם אנחנו עונים ישירות, ואחרים אנחנו מקריאים בשידור.