פותחים את ספר הטינה

בעולם הנהדר והמחריד של וורהאמר, למלך הרם של עם הגמדים כולו יש ספר עצום בשם "ספר הטינה", שבו רשומות כל העוולות שנעשו לעם הגמדי – והם עומדים לעבור אחת-אחת ולוודא שהנבלים מקבלים מה שמגיע להם. כבר ארבעת-אלפים שנה. הוא מאוד עבה, וכל הזמן מוסיפים עוד דפים.

כעת גם לנו יש רשימה של דברים שעלינו לעשות, ואנחנו נראה לכם מה זה!… בכך שנעשה את כולם. בדומה לספר הטינה, גם רשימת היעדים שלנו תהיה ספר פתוח, ומדי חודש נעדכן אתכם בקצב ההתקדמות שלנו, ביעדים שהושגו או נדחו, ובשלבים שאנחנו עוברים בדרך להגשימם.

שימו לב: הרשימה עוד לא כוללת הגשמת תמורות, כי נכון לעכשיו זה מסודר בקובץ נפרד. בקרוב נאחד ביניהם, כדי שיהיה לו"ז משימות גמדי אחד ויחיד, ומזוקן כולו!

ניוזלטר דו-שבועי
בשבועיים הקרובים ערן, בעזרתו של אביב אייסל, יאסוף מנגנונים אוטומטיים ויעשה ניסויים. בו-בזמן נסגר על הדברים שאנחנו רוצים לראות בו (יש משהו שאתם חושבים שאנחנו עלולים לפספס? הציעו בתגובות!). רק אחרי שנוודא שזה עובד, נפתח מסמך הרשמה למי שרוצה לקבל את הניוזלטר.
דדליין: 8 בנובמבר בערך.

אגפים חדשים באתר
ישנם שלושה סוגי תוכן חדשים לאתר: עדכון של הקלטות משחק חדשות, עדכון של סיפורי דמויות ועלילות (לפחות 1 לחודש), כתבות על שיטה וטכניקה (לפחות 1 לחודש).
1. תחילה עלינו לסכם בינינו מה בדיוק אנחנו רוצים שיהיה בכל אגף, ולוודא שאנחנו לא דורכים על האצבעות של משחק בתיאוריה והפונדק.
2.  עיצוב מחדש של העמוד הראשי בהתאם. הייתי שמח לתת צבעי רקע שונים לאגפים שונים; נצטרך להשתמש במומחה וורדפרס כלשהו.
3. כתיבת 3 פיסות תוכן ראשוניות לכל אחד מהאגפים.
4. הכנסת כל הקלטות המשחק הקיימות כפוסטים לאגף ההקלטות.
דדליין: אנחנו מקווים שהאגפים יהיו בפעולה לפני משתה הגמדים, אז נגיד ה-14 בדצמבר.

עמוד מדריכים
בשבוע הבא נפתח סקר פתוח, איזה מדריכים הייתם רוצים לראות, ונשים בתוכו גם את המדריכים שכבר חשבנו עליהם. יש לנו כבר מדריך או שניים, ונכתוב עוד אחד או שניים נוספים.
דדליין: העמוד עולה ב-1 בדצמבר, עם שני מדריכים לפחות.

עמוד משחקי תפקידים בעברית
מה בעצם אנחנו רוצים שיהיה בו? התשובה הבסיסית היא "קישורים לכל מה שיש בעברית" אז נתחיל בזה.
דדליין: ערן יגבש משהו בסיסי עד ה-1 בדצמבר, כדי שיעלה ביחד עם עמוד המדריכים. לאחר מכן יעודכן על בסיס דו-שבועי, ויבדק מחדש בתחילת 2015.

הקלטת פרק למשקיעים בלבד
דדליין: מקווים שתוך חודש או חודש וחצי; כלומר, בתקווה, לפני משתה הגמדים. זה בסדר אם ידחה לינואר, אבל נשתדל להמנע מכך.

סיכום בכתב לכל הפרקים
הכי הרבה עבודה מבחינת ערן, ולכן הכי טריקי לביצוע, אבל הוא מקווה להספיק שניים או שלושה לפני 2015. אחרי תחילת השנה נחשוב על מנגנון מקיף יותר; זה אומנם אחד השירותים היותר מועילים, וכזה שעוזר לפתוח אותנו לקהל חדש, אבל בהתחשב בכמות העבודה שהוא דורש, אין ברירה אלא לדחות אותו.
דדליין: טריקי, אנחנו לא בטוחים שנספיק לסכם 90 פרקים בשנה הקרובה (ועד אז יהיו עוד 50 פרקים). אז נצטרך למצוא דרכים לקבל עזרה; הדיון נדחה לתחילת 2015.

סרטוני וידאו
ננסה לאפיין את זה מתישהו בשבועיים הקרובים, כדי שנוכל להתחיל לדבר על רכישת ציוד הקלטה – ערן מעוניין לקנות מצלמת וידאו, מיקרופון ותאורה, כדי שיהיה לי כאן מיני סטודיו בשביל דברים כאלה.
דדליין לסרטון ראשון: ינואר 2015, ואז אחד בכל חודש במשך 12 חודשים.

חבילת תמיכה ביוצרים ישראלים
יחכה לתחילת 2015. כמו שבוודאי הבנתם, בשבוע הראשון של 2015 נעשה ישיבת עדכון יעדים.

וובקומיקס
למרות שהיה יעד גמדי, כדי שהוובקומיקס יעבוד כמו שצריך, הוא צריך להיות ישות נפרדת. אביב אור וערן יתפעלו אותו, והם מתכננים לפתוח לו אתר חדש, בדומיין משלו, וכל סטריפ יהיה גם בעברית וגם באנגלית, כי מבחינתם, אין טעם ביצירת וובסטריפ שלא פונה לקהל בחו"ל.
דדליין לעליית האתר: סוף דצמבר.

Bookmark the permalink.
  • שלחו לנו מיילים לכתובת gamadim ב-roleplay.co.il
    אנחנו קוראים כל מייל, לחלקם אנחנו עונים ישירות, ואחרים אנחנו מקריאים בשידור.